Dla kogo mammografia?
Bezpłatne badania mammograficzne w "Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi" refundowane przez NFZ przeznaczone są dla wszystkich Pań w wieku 50-69 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii.
W przypadku, gdy w rodzinie I STOPNIA (mama, siostra, córka) wystąpił rak piersi, badanie mammograficzne należy się co roku.

NS ZOZ „Diagnostyk” systematycznie wysyła zaproszenia przypominające o mammografii do wszystkich Pań, które już kwalifikują się do badania. Wystarczy zadzwonić na podany numer na stronie głównej i zarejestrować się na wizytę.
W przypadku Pań, którym nie upłynął termin 24 miesięcy realizujemy skierowania od specjalistów z poszczególnych przychodni, którzy mają podpisaną umowę z naszym zakładem radiologii.
Termin na te badania nie różni się od badań profilaktycznych, prosimy jednak o rejestracje osobistą bądź telefoniczną. W tym przypadku prosimy również o zabranie poprzednich zdjęć mammograficznych w celach porównawczych.

Ze względu na gruczołową budowę piersi zaleca się wykonanie mammografii od 35 roku życia. W przypadku braku skierowania wykonujemy badanie prywatnie. Wszystkie młodsze Panie, które chciałyby przebadać piersi powinny wykonać USG.
Godziny pracy Mammografia
Pracownie mammografi:

ul. Wazów 42
(w budynku Polikliniki na III p.)
oraz
ul.Wandy 27 (na parterze)
czynne są

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Rejestracja
USG, Biopsja, RTG, Mammografia stacjonarna

(68) 411 45 20

Mammografia mobilna (mammobusy)

(68) 41 41 411

Poradnia onkologiczna

(68) 452 78 09

Specjalista fizjoterapii
mgr Krzysztof Mirecki

697 659 404

Nasze przychodnie
Niepubliczny Specjalistyczny
ZOZ "Diagnostyk" Leszek Szyiński, Wojciech Kwiecień s.c.

ul. Wazów 42
65-044 Zielona Góra
Więcej szczegółów


Filia

ul. Wandy 27
65-001 Zielona Góra
Więcej szczegółów